Manufacturer No:E2S-W13-1M
Manufacturer:Omron
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors NO NPN Front face 1.6mm snse DC 3-Wire
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 1.6 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | NPN |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | NO |
| Height: | 5.9 mm |
| Length: | 25.1 mm |
| Maximum Frequency: | 1 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | E2S |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 6.4 mm |
| Part # Aliases: | E2SW131M |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL3020-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59040-4-S-02-A
Brand:Littelfuse
CUSA-TR07-008-500-TH67
Brand:CUI Devices

SX9210ICSTRT
Brand:Semtech

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

SX9330ICSTRT
Brand:Semtech

59060-1-T-05-A
Brand:Littelfuse

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

Si1151-AB09-GMR
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






