Manufacturer No:E2E-X2D1-N 5M
Manufacturer:Omron
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors PROX M8 2MM NO 5M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 2 mm |
| Mounting Style: | Panel |
| Output Configuration: | NPN-NO |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | NO |
| Maximum Frequency: | 1.5 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Current: | 800 uA |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | E2E |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | E2EX2D1N5M |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
E2EW-QX12C118-M1
Brand:Omron Automation and Safety

LGCTB3CA01-000
Brand:Honeywell

SX9210ICSTRT
Brand:Semtech

LDC3114QPWR
Brand:Texas Instruments
VCNL4035X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse
B5W-LB1114-1
Brand:Omron Electronics

VCNL4040M3OE-H3
Brand:Vishay Semiconductors

59156-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

E2EQ-X8X12M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






