Manufacturer No:59140-4-S-05-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors NC 15-20AT 1m TIN Mini Flange Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 11.6 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NC |
| Barrel Size: | 23 mm x 14 mm x 6 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Mini flange mount sensor |
| Height: | 6 mm |
| Length: | 23 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 250 mA |
| Operating Supply Voltage: | 120 VAC 175 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59140 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.378754 oz |
HOT
59150-2-V-05-A
Brand:Littelfuse

59025-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

59150-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2F-X10E1-1
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0313
Brand:DFRobot

59021-1-S-02-F
Brand:Littelfuse

CA30CLN25CP
Brand:Carlo Gavazzi

SEN0311
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






