Manufacturer No:59150-1-S-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors PROX SENSOR FLANGE MT W/WIRE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 13.5 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 28.57 mm x 19.05 mm x 6.35 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Flange mount sensor |
| Height: | 6.35 mm |
| Length: | 28.57 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59150 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 19.05 mm |
| Unit Weight: | 0.233799 oz |
HOT
59060-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

VCNL3036X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

SI1153-AB9X-GMR
Brand:Silicon Labs

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

59135-1-U-02-A
Brand:Littelfuse

59085-040
Brand:Littelfuse

2702975
Brand:Phoenix Contact

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

SEN0311
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






