Manufacturer No:SEN0311
Manufacturer:DFRobot
Type:
Description:Proximity Sensors A02YYUW Waterproof Ultrasonic Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 3 cm to 450 cm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Output Configuration: | Digital |
| Brand: | DFRobot |
| Height: | 12.5 mm |
| Length: | 63.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 15 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Width: | 29.6 mm |
| Unit Weight: | 2.171906 oz |
HOT
E2B-S08KN04-WP-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

Z4D-C01
Brand:Omron Electronics

Si1151-AB09-GMR
Brand:Silicon Labs

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices
VCNL4035X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

FDC2214QRGHTQ1
Brand:Texas Instruments

SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

112FW12-4
Brand:Honeywell

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






