Manufacturer No:PL-Q873-02
Manufacturer:KEMET
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors View 60deg Hor/Vert 2-15VDC Lens options
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | KEMET |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | PL |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Part # Aliases: | USEYQ873020000 |
| Unit Weight: | 1.132118 oz |
HOT
E2EQ-X8X12M
Brand:Omron Automation and Safety

59150-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2EW-X12C318 2M
Brand:Omron Automation and Safety

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

59140-4-S-05-A
Brand:Littelfuse

LGCTA3CA01-000
Brand:Honeywell

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

Si1152-AB00-GM
Brand:Silicon Labs

VCNL4040M3OE-H3
Brand:Vishay Semiconductors

ICF18L45F08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






