Manufacturer No:B5W-LB2114-1
Manufacturer:Omron
Type:Photoelectric Sensors
Description:Proximity Sensors PHOTO SENSOR 10MM NPN OPEN COLLECTOR ROHS COMPLIANT: YES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Distance: | 10 mm |
| Output Configuration: | NPN |
| Brand: | Omron Electronics |
| Height: | 15.9 mm |
| Length: | 40 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 24 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | B5W-LB |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 8.4 mm |
| Part # Aliases: | B5WLB21141 |
HOT
SX9210ICSTRT
Brand:Semtech

FDC2214QRGHRQ1
Brand:Texas Instruments

VCNL4020X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59025-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

CA30CLN25CP
Brand:Carlo Gavazzi

ICF12L45N08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety

HSDL-9100-024
Brand:Broadcom / Avago

59156-1-T-02-A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






