Manufacturer No:E2E-S05N03-WC-B1 2M
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors M5 3mm PW PNP NO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 3 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Output Configuration: | PNP-NO |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Length: | 31 mm |
| Maximum Frequency: | 2 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Series: | E2E |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Part # Aliases: | E2ES05N03WCB12M |
| Unit Weight: | 1.234589 oz |
HOT
59025-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

MAX25205EQP/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LGCTA3CA01-000
Brand:Honeywell

59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

E2B-M12KN08-M1-B1
Brand:Omron Automation and Safety

TL-W3MC1-R
Brand:Omron Automation and Safety

SX9330ICSTRT
Brand:Semtech

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

59010-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59220-010
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






