Manufacturer No:24PCGFM6G
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors 10V +/-250psi Differ Guage Transducer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 250 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Screw |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 10 V |
| Port Type: | Single Axial Barbless |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | SIP-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | 24PC |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 2 mA |
| Output Voltage: | 145 mV to 280 mV |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
SSCDANN100PGAA5
Brand:Honeywell
M7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties

HSCMRNN1.6BASA3
Brand:Honeywell

U5601-001305-500PA
Brand:TE Connectivity

HSCMRRN001PD2A3
Brand:Honeywell

HSCMRRN015PD2A3
Brand:Honeywell

MIPAN1XX100PSAAX
Brand:Honeywell

5INCH-G-4V
Brand:Amphenol All Sensors

RSCDJJI060MDSE3
Brand:Honeywell

163PC01D75
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






