Manufacturer No:SSCMRNN015PASA5
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors SMT Sing Rad Barbed Absolute 5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 15 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Single Radial Barbed |
| Resolution: | 12 bit |
| Package / Case: | SMD |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SSC |
| Tradename: | TruStability |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
NPI-19J-100A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

5 PSI-GF-HGRADE-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

MPRLS0025PA00001A
Brand:Honeywell

76075-00001000-01
Brand:Honeywell

M5241-000005-500PG
Brand:Measurement Specialties

SSCMRRN010NGAB5
Brand:Honeywell

BPS6C-H00
Brand:Honeywell

RSCDJJI060MDSE3
Brand:Honeywell

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell
MPXH6115A6T1
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






