Manufacturer No:ND015D-SM02-Q
Manufacturer:Superior Sensor Technology
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors ND Medium Pressure Sensor 15 PSI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Superior Sensor Technology |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 3.5 V |
| Package / Case: | SM02-11 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | ND |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Superior Sensor |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 64 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
HOT
VN131CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

HSCDANN015PA2A3
Brand:Honeywell

NPI-19M-300G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

1420-P07D-1011-211
Brand:Merit Sensor

ILPS28QSWTR
Brand:STMicroelectronics

RSCDJNI060PASE3
Brand:Honeywell

M32JM-00010B-350BG
Brand:Measurement Specialties

803208
Brand:Amphenol i2s

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

HSCDRRN100MDSA3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






