Manufacturer No:803348
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/100bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 10 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
ABP2MANT010BAAA5XX
Brand:Honeywell

RSCDJJI060MDSE3
Brand:Honeywell

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

BPS6C-H00
Brand:Honeywell

5 PSI-GF-HGRADE-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

803201
Brand:Amphenol i2s
M7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties
EB1UM-00000S-035BA
Brand:Measurement Specialties

ABP2LANT100PGAA5XX
Brand:Honeywell

10202282-00
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






