Manufacturer No:SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Manufacturer:Sensirion
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Digital Differential Pressure Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 1.5 kPa |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Port Type: | Dual Axial Barbless |
| Resolution: | 16 bit |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SDPx |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Sensirion |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 3.8 mA |
| Port Size: | 2 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Part # Aliases: | 1-101636-02 |
| Unit Weight: | 0.007055 oz |
HOT
VN131CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

803297
Brand:Amphenol i2s

PX2AF1XX150PAAAX
Brand:Honeywell

SSCDANN150PG2A3
Brand:Honeywell

HSCDRRN160MDAA5
Brand:Honeywell

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

RSCMJJM005NDSE3
Brand:Honeywell

803315
Brand:Amphenol i2s

LPS22DFTR
Brand:STMicroelectronics

10202282-00
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






