Manufacturer No:803201
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors CCT1130/-110bar/rel/M10x1/SW24/RD/3pol
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensors |
| Operating Pressure: | 10 bar |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 46.8 mm |
| IP Rating: | IP66 IP69 |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | CCT1130 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
HOT
PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties

ABP2DANT001BA2A3XX
Brand:Honeywell

ND015D-SM02-Q
Brand:Superior Sensor

803201
Brand:Amphenol i2s

HSCDRRN040MD2A3
Brand:Honeywell

NPI-19J-200G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

HSCMRNN1.6BASA3
Brand:Honeywell

M32JM-00010B-350BG
Brand:Measurement Specialties

NPI-19J-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






