Manufacturer No:803341
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/25bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 25 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
M5241-000005-500PG
Brand:Measurement Specialties

HSCDANN010BGAA3
Brand:Honeywell
MPXH6115A6T1
Brand:NXP Semiconductors

HSCDRRN160MD2A5
Brand:Honeywell

803350
Brand:Amphenol i2s

MPRLS0025PA00001A
Brand:Honeywell

325540009-50
Brand:Measurement Specialties

SSCMRRN010NGAB5
Brand:Honeywell

803159
Brand:Amphenol i2s

803252
Brand:Amphenol i2s
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






