Manufacturer No:SDP810-125PA
Manufacturer:Sensirion
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Tube Connection I2C 125Pa
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | - 125 Pa to 125 Pa |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Port Type: | Dual Axial Barbless |
| Resolution: | 16 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SDP8xx-Digital |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Sensirion |
| Operating Supply Current: | 3.8 mA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 80 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Part # Aliases: | 1-101597-01 |
| Unit Weight: | 0.186952 oz |
HOT
DX80N9Q45DPSD
Brand:Banner Engineering
PX3AN2BS250PAAAX
Brand:Honeywell

ABP2LANT100PGAA5XX
Brand:Honeywell

ELVH-015A-HNNJ-C-NAA5
Brand:Amphenol All Sensors

NPI-19J-300A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SSCMRRD002NDAA5
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

ND015D-SM02-Q
Brand:Superior Sensor

ELVH-M100D-HRRD-C-N4A4
Brand:Amphenol All Sensors

NPI-19J-100A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






