Manufacturer No:86-030A-C
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors CABLE/CONNECTOR NISOLPABS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 30 psi |
| Pressure Type: | Absolute |
| Output Type: | Digital |
| Port Size: | - |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Output Voltage: | 100 mV |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 1.5 mA |
| Packaging: | Tube |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | 86 |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.508157 oz |
HOT
40PC100G1A
Brand:Honeywell

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics

24PCGFM6G
Brand:Honeywell

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell

ABPDRRV015PDSA3
Brand:Honeywell

76075-00001000-01
Brand:Honeywell

803159
Brand:Amphenol i2s

803252
Brand:Amphenol i2s

HSCMRNN030PDSA3
Brand:Honeywell

NPI-19M-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






