Manufacturer No:1 INCH-D-MV
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors 0-1" H2O Diff 20mV 16VDC supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 0 in H2O to 1 in H2O |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Screw |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Dual Radial Barbed |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | SIP-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | ADCX |
| Brand: | Amphenol All Sensors |
| Output Voltage: | 10 mV |
| Port Size: | 0.189 in |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.518717 oz |
HOT
NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

MPRLL0001PG00001C
Brand:Honeywell

5INCH-G-4V-MIL
Brand:Amphenol All Sensors

ABPDRRV015PDSA3
Brand:Honeywell

803314
Brand:Amphenol i2s

LPS28DFWTR
Brand:STMicroelectronics

LPS22DFTR
Brand:STMicroelectronics

BPS6C-H00
Brand:Honeywell

DX80N9Q45DPSD
Brand:Banner Engineering

ABP2LANT100PGAA5XX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






