Manufacturer No:BMP384
Manufacturer:Bosch
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Absolute Pressure Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bosch |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 30 kPa to 125 kPa |
| Accuracy: | 50 Pa |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Port Type: | No Port |
| Resolution: | 16 bit |
| Package / Case: | LGA-10 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Bosch Sensortec |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Part # Aliases: | 0273.017.015-1NV |
HOT
ILPS28QSWTR
Brand:STMicroelectronics

LPS28DFWTR
Brand:STMicroelectronics

803297
Brand:Amphenol i2s

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics

803311
Brand:Amphenol i2s

86-030A-C
Brand:Measurement Specialties

NPI-19J-200A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

HSCDRRN160MDAA5
Brand:Honeywell

40PC100G1A
Brand:Honeywell

SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






