Manufacturer No:ELVH-015A-HNNJ-C-NAA5
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors ELVH 15 PSI ABS NN LID SMT COMMERCIAL NO COATING ANALOG 5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 15 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | No Port |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | SMT-8 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Series: | ELV |
| Brand: | Amphenol All Sensors |
| Operating Supply Current: | 2.7 mA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
HOT
ELVH-015A-HNNJ-C-NAA5
Brand:Amphenol All Sensors

SSCMRRV005PDAA5
Brand:Honeywell

VN131CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

PX3AN2BH150PSAAX
Brand:Honeywell

803350
Brand:Amphenol i2s
ABPLLNT060MDSA3
Brand:Honeywell / MICRO SWITCH

HSCDRRN160MDAA5
Brand:Honeywell

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell

ABP2MANT010BAAA5XX
Brand:Honeywell

KP236XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






