Manufacturer No:HSCMRNN030PDSA3
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors SMT Sing Rad Barbed Differential 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 30 psi |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Port Type: | Single Radial Barbed |
| Resolution: | 12 bit |
| Package / Case: | SMD-8 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Series: | HSC |
| Tradename: | TruStability |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 3.1 mA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
ND015D-SM02-Q
Brand:Superior Sensor

ELVH-M100D-HRRD-C-N4A4
Brand:Amphenol All Sensors

NPI-19J-030G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ELVH-015A-HNNJ-C-NAA5
Brand:Amphenol All Sensors

NPI-19J-200G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ILPS28QSWTR
Brand:STMicroelectronics

TVC-0100A-002
Brand:Merit Sensor

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties

HSCDRRN040MD2A3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






