Manufacturer No:TPSM8D6B24MOWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 4-V to 16-V input dual 25-A single 50-A PMBus® power module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 16 V |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Output Current: | 50 A |
| Switching Frequency: | 275 kHz to 1.1 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimensions: | 20 mm x 16 mm x 4.3 mm |
| Input Voltage Min: | 2.95 V |
| Load Regulation: | 0.1 % |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TPSM8D6B24 |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT15304-5-2-4
Brand:Bussmann / Eaton

TPSM63603RDHR
Brand:Texas Instruments

FHW4UPDB
Brand:Intel

178030601
Brand:Wurth Elektronik
TPSM63603V3RDHR
Brand:Texas Instruments

2165
Brand:Tinkerforge

MPM3690GBF-50A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech

178010601
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






