Manufacturer No:TLVM13620RDHR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 3.6-V to 36-V input 1-V to 6-V output 2-A step-down module in 4-mm x 6-mm x 1.8-mm package
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 1 V to 6 V |
| Output Current: | 2 A |
| Switching Frequency: | 200 kHz to 2.2 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimensions: | 6 mm x 4 mm x 1.8 mm |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Load Regulation: | 0.1 % |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TLVM13620 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MPM3690GBF-50A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

CS-POWEREVER-02
Brand:Lambda Nu

T001
Brand:M5Stack

SWITCHING-3TERM-12V
Brand:Gravitech

VMUSAV20XSXX
Brand:Carlo Gavazzi

58403-1047
Brand:CCS

58513-1381
Brand:CCS

SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi

1238130000
Brand:Weidmuller

STWLC38JR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






