Manufacturer No:DFR0849
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 2-way Fast Charge Buck Module (Compatible with Raspberry Pi 4B & Jetson Nano)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 32 V |
| Output Voltage: | 3 V to 12 V |
| Output Current: | 3 A |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 50 mm x 40 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Output Power: | 24 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
U160
Brand:M5Stack

416040010-3
Brand:Digital View

58312-1353
Brand:CCS

DFR0831
Brand:DFRobot

VMUS0AV10XSFX01
Brand:Carlo Gavazzi

410-293-A
Brand:Digilent

BB-WSK-NRG-2
Brand:Advantech

178010601
Brand:Wurth Elektronik

CRD25DA12N-FMC
Brand:Wolfspeed
TPSM63602V5RDHR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






