Manufacturer No:TPSM63606SRDLR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules High-density 36-V input 1-V to 16-V output 6-A power module in 5-mm x 5.5-mm enhanced HotRod QFN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 1 V to 16 V |
| Output Current: | 6 A |
| Switching Frequency: | 2.2 kHz to 2.2 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimensions: | 5.5 mm x 5 mm |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TPSM63606 |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTTPSM63602V5RDHR
Brand:Texas Instruments

58305-1033
Brand:CCS

410-293-A
Brand:Digilent

178010601
Brand:Wurth Elektronik

FHW4UPDB
Brand:Intel
58315-1043
Brand:CCS
58312-1040
Brand:CCS

MEZS7-1SSAPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






