Manufacturer No:PRFE21000108
Manufacturer:Olmatic
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules S.USV advanced
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Olmatic |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 3.5 A |
| Brand: | Olmatic |
| Dimensions: | 65 mm x 56.5 mm x 9 mm |
| Input Voltage Min: | 7 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
HV-IBSS-USB
Brand:Vishay
TPSM63602V3RDHR
Brand:Texas Instruments

410-293-A
Brand:Digilent

MABC-001000-DP000L
Brand:MACOM

58307-1035
Brand:CCS
TPSM83100SIUR
Brand:Texas Instruments

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech

VMUSAV10XSFX
Brand:Carlo Gavazzi

VMUS0AV10XSFX01
Brand:Carlo Gavazzi

Z63000Z2910Z01Z83
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






