Manufacturer No:MPM3690GBF-50A-T
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 16V Dual 25A Output DC/DC Power Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 16 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 1.8 V |
| Output Current: | 25 A |
| Switching Frequency: | 800 kHz |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 16 mm x 16 mm x 5.18 mm |
| Input Voltage Min: | 4 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | MPM3690-50A |
| other: | 450 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58303-1601
Brand:CCS

DFR0946
Brand:DFRobot
FAN251015GEVB
Brand:onsemi
58315-1043
Brand:CCS

58403-1046
Brand:CCS

VMUSAV20XSXX
Brand:Carlo Gavazzi

DFR0852
Brand:DFRobot

58402-1045
Brand:CCS
SIC967EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix

CS-CIRCUITSETUP-05
Brand:Crowd Supply
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






