Manufacturer No:AH3582-SA-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Omnipolar Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Omnipolar |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Maximum Output Current: | 60 mA |
| Operating Point Min/Max: | 20 G to 60 G - 60 G to - 20 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 10 G to 45 G - 45 G to - 10 G |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | AH3582 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Output Voltage: | 32 V |
| Pd - Power Dissipation: | 230 mW |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.003259 oz |
HOT
DRV5057Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

TMAG5231C1GQDBZR
Brand:Texas Instruments

DRV5032DUDBZT
Brand:Texas Instruments

MLX90393ELW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

SI7210-B-11-IM2R
Brand:Silicon Labs

AK09919C
Brand:Asahi Kasei Microdevices

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems
HAL1002UT-A
Brand:TDK-Micronas

AH180N-WG-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






