Manufacturer No:HAL3736DJ-A
Manufacturer:TDK
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Robust Programmable 2D Position Sensor By and Bz PWM and SENT Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Current: | 8 mA |
| Maximum Output Current: | 5.5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 20 mT to 100 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - 20 mT to - 100 mT |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 170 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Series: | HAL37xy |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK-Micronas |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | PWM SENT |
| Output Voltage: | 20 V |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Resolution: | 12 bit |
| other: | 3500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.002681 oz |
HOT
AK09919C
Brand:Asahi Kasei Microdevices

TMAG5110A4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

TMAG5111C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

APS11202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5111B4AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments
A31316LUCHTN-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5110B4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

SS495A-SP
Brand:Honeywell

US2882LSE-AAA-000-RE
Brand:Melexis

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






