Manufacturer No:AH1382-SA-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Unipolar Switch SSOT23 T&R 3K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Unipolar Hall Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 1.6 uA |
| Maximum Output Current: | 1 mA |
| Operating Point Min/Max: | 42 Guass |
| Release Point Min/Max (Brp): | 42 Guass |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | AH138 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Output Type: | Digital |
| Pd - Power Dissipation: | 230 mW |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
AH1390-HK4-7
Brand:Diodes Incorporated

A31315LOLATR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

55505-00-02-A
Brand:Littelfuse

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

AH180N-WG-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5055Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

ADA4571-2WHRZ-RL
Brand:Analog Devices

TMAG5110C2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

ACHS-7125-500E
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






