Manufacturer No:MA330GQ-Z
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 14-Bit Digital Contactless Angle Sensor with ABZ & UVW Incremental Outputs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Magnetic |
| Operating Supply Current: | 11.7 mA |
| Maximum Output Current: | - |
| Operating Point Min/Max: | 30 mT to 60 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.050170 oz |
HOT
TMAG5170A1QDGKR
Brand:Texas Instruments

MMC5603NJ
Brand:MEMSIC

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas
MA330GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TMAG5231H1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

SI7201-B-09-IBR
Brand:Silicon Labs

MMC5983MA
Brand:MEMSIC

AS5600-ASOT
Brand:ams OSRAM

TMAG5115B1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






