Manufacturer No:AH1807-W-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Effect Switch 2.5V to 5.5V 24uW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hall Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 8 uA |
| Maximum Output Current: | 2.5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 50 G 115 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 40 G 100 G |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | AH1807 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Output Voltage: | 100 mV |
| Pd - Power Dissipation: | 230 mW |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Unit Weight: | 0.002141 oz |
HOT
TMAG5231H1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5111C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

TMAG5170A2QDGKR
Brand:Texas Instruments

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas

TLE4906KHTSA1
Brand:Infineon Technologies

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems
MA330GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






