Manufacturer No:ACS37600KOKATN-003B5-C
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Industrial Hall-Effect Sensor with VREF and 400 kHz Bandwidth
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Programmable Linear Hall-Effect Sensor |
| Operating Supply Current: | 16 mA |
| Maximum Output Current: | 15 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | SIP-4 |
| Series: | ACS37600 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Termination Style: | Through Hole |
HOT
MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

A31010SEHALT-10
Brand:Allegro MicroSystems

AH1807-W-7
Brand:Diodes Incorporated

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated
A31316LUCHTN-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5231H1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

APS12202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5111C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

ADA4571-2WHRZ-RL
Brand:Analog Devices
A1308LLHLX-1-T
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






