Manufacturer No:TLE4913
Manufacturer:Infineon
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors IC LP HALL SWTCH MCPWR OMNIPOLAR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Omnipolar |
| Operating Supply Current: | 4 mA |
| Maximum Output Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 5 G to 5 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | - 4.2 G to 4.2 G |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | TLE4913 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | TLE4913XT SP000013490 TLE4913HTSA1 |
| Unit Weight: | 0.000494 oz |
HOT
TMAG5110C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

TLE4913HTSA1
Brand:Infineon Technologies
A1308LLHLX-05-T
Brand:Allegro MicroSystems

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor

MHA100KN
Brand:MEMSIC

AS5048B-HTSP-500
Brand:ams OSRAM

TMAG5231A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5116A-HSOM
Brand:ams OSRAM

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






