Manufacturer No:A1308LLHLX-1-T
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors LINEAR HALL EFFECT SENSOR IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hall Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 9 mA |
| Maximum Output Current: | 10 mA |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HLH-3 |
| Series: | A1308-9 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
TMAG5110B4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

DRV5057A2EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

DRV5055Z3QDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5111A4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

DRV5032AJLPGM
Brand:Texas Instruments

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs

TMAG5231A1CQDMRR
Brand:Texas Instruments

DRV5013ADEDBZJQ1
Brand:Texas Instruments

AS5116A-HSOM
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






