Manufacturer No:PKG100B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNOB PLASTIC 1/4 LE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 27 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Plastic |
| Design: | Ribbed |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | PKG |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 5-1437624-7 |
| Unit Weight: | 0.392000 oz |
HOTXBOPL5034CR
Brand:Amphenol Piher

XEJPL6022NE
Brand:Amphenol Piher

KX0608
Brand:Bulgin
JPEPL5012NE
Brand:Amphenol Piher

JPEPL5272AMI
Brand:Amphenol Piher

PKG50B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

KPN700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

420061B1/4
Brand:Apem

PK50B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PKS90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






