Manufacturer No:42004-1B1/4
Manufacturer:Apem
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials Alum 1/4" shft Line Indicator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apem |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 13 mm |
| Height: | 20 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top |
| Series: | 42004 |
| Brand: | Apem |
| Features: | 120 degree turn |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.218543 oz |
HOT
H-516-3A
Brand:Bourns

420063B1/4
Brand:Apem

H-22-6A
Brand:Bourns
15A33B010
Brand:Vishay

PKE90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KFS400B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
XBOPL5034CR
Brand:Amphenol Piher

PKG70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

5210NE
Brand:Amphenol Piher

KN700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






