Manufacturer No:PKES90B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 1.012" LINE IND/ALL STR FLUTE KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 26 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Phenolic with Aluminum Insert |
| Design: | Fluted |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Line on Top Side and Skirt |
| Series: | PKES |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 5-1437624-3 |
| Unit Weight: | 0.248011 oz |
HOT
PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

JPEPL5034INI
Brand:Amphenol Piher

KAS500B1/8
Brand:TE Connectivity / AMP

XBOPL5155IN
Brand:Amphenol Piher

H-22-6M
Brand:Bourns

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

MPKES60B1/4
Brand:Apem
MPKG40B18
Brand:Apem

PKS1106B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

18A41B10
Brand:Vishay / Spectrol
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






