Manufacturer No:PKS1103B101/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNOB PLSTC AL/SK W/ 0-10 INDICATORS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 30 mm |
| Height: | 17 mm |
| Material: | Plastic with Aluminum Skirt |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Numbers on Skirt |
| Series: | PKS |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 9-1437624-4 |
| Unit Weight: | 1.120019 oz |
HOT
PKES150B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

21PA11B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKB70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KN500B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PKJT50B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KLN1250B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

JPEPL5371IN
Brand:Amphenol Piher

KN5700B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

15A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKS1106B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






