Manufacturer No:USB2-H-1004
Manufacturer:Connective Peripherals
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules HI-SPEED USB TO 4 PORT SE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Connective Peripherals |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USB2-H-100 |
| Product: | Adapters |
| Type: | USB 2.0 to RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Connective Peripherals |
| Interface Type: | RS-232 USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 11.640407 oz |
HOT
BB-9PFLST
Brand:Advantech

BB-9POP4
Brand:Advantech

BB-232OPDR
Brand:Advantech

PXE-13S-R51
Brand:IEI
PCM-3610-CE
Brand:Advantech

PCIE-1602B-AE
Brand:Advantech

BB-USOPTL4-2P
Brand:Advantech

90655-0-L0
Brand:ISI

301-1001-11
Brand:DIGI

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






