Manufacturer No:BB-CANOP
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules CAN OPTICAL REPEATER W/TB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Repeaters |
| Type: | CAN |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 250 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Extends the node capacity of your CAN system |
| Dimensions: | 4 in x 3.4 in x 1.4 in |
| Interface Type: | CAN |
| Operating Supply Current: | 150 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 3.679997 oz |
HOT
PCA-6114P12-0B3E
Brand:Advantech

cPCI-3534
Brand:ADLINK Technology

BB-UHR401
Brand:Advantech

90655-0-L0
Brand:ISI

LPCI-3488A
Brand:ADLINK Technology

2702006
Brand:Phoenix Contact

902-0132-000
Brand:ROBOTIS

PCI-1612C-CE
Brand:Advantech

PCI-7841
Brand:ADLINK Technology

HP-USB-14
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






