Manufacturer No:PCIe-PXIe-8638/2M
Manufacturer:ADLINK Technology
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules PCIe-PXIe-8638/2M PXIe remote controller for PCe-to-PXIe cable extension 2 meter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ADLINK Technology |
| Product Category: | Interface Modules |
| Series: | PCIe-PXIe-8638 |
| Product: | Expansion Kits |
| Type: | PCIe to PXIe |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 4 Gb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | ADLINK Technology |
| Interface Type: | PCIe PXIe |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V 12 V |
HOT
2313478
Brand:Phoenix Contact

EP-USB-4S
Brand:DIGI

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BB-485SD9R
Brand:Advantech

EP-USB-8
Brand:DIGI

BB-485LDRC9
Brand:Advantech

Ag2120S
Brand:Silvertel

BB-232OPDRI
Brand:Advantech
R45C-B22-SQ
Brand:Banner Engineering

BB-485SD9TB
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






