Manufacturer No:2316373
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules FB-DP-RPTR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Repeaters |
| Type: | PROFIBUS DP |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Description/Function: | DP interface repeater module |
| Dimensions: | 132 mm x 100 mm x 25 mm |
| Interface Type: | PROFIBUS DP |
| Operating Supply Current: | 270 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 9.753250 oz |
HOT
BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

BB-9PFLST
Brand:Advantech

DB9-USB-F
Brand:FTDI

BB-485PTBR
Brand:Advantech

EP-USB-216
Brand:DIGI

AW02-G300
Brand:DIGI

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

BB-485SD9TB
Brand:Advantech

2316370
Brand:Phoenix Contact

PCM-3641-BE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






