Manufacturer No:PCI-1612C-CE
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 4-port RS-232/422/485 PCI Comm. Card w/Iso
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | PCI-1602/1604/1610/1612 |
| Product: | Serial Communication Cards |
| Type: | RS-232/422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 921.6 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 174.65 mm x 106.67 mm |
| Interface Type: | PCI RS-232/422/485 |
| Operating Supply Current: | 260 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Unit Weight: | 1.102 lbs |
HOT
ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

USBC-H-422/485-M-ISO PRO
Brand:Connective Peripherals

BB-9SPOP2
Brand:Advantech

902-0132-000
Brand:ROBOTIS

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

EP-USB-8S
Brand:DIGI

CIO-120-DN-P
Brand:Littelfuse

USB-RS485-PCBA
Brand:FTDI

BB-485OI9TB
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






