Manufacturer No:BB-USBHUB4OEM
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 4 PORT USB HUB OEM MODULE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Hubs |
| Type: | USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 1.4 in x 2.4 in x 0.7 in |
| Interface Type: | USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1.599999 oz |
HOT
BP-4S-RS-R40
Brand:IEI

2313465
Brand:Phoenix Contact

BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals
R45C-B22-SQ
Brand:Banner Engineering

PCA-6114P12-0B3E
Brand:Advantech

103060001
Brand:Seeed Studio

BB-232OPDR
Brand:Advantech

Ag1171S
Brand:Silvertel
USB-4622-CE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






