Manufacturer No:AW08-G300
Manufacturer:DIGI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules AnywhereUSB 8 Plus 8 port USB over IP Remote USB 3.1 Hub with 8 type A USB connectors includes external power supply for 100-240VAC Power 10/100/1000/10G Ethernet support for optional SFP+ module and optional cellular CORE Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Hubs |
| Type: | Ethernet Hub |
| Number of Channels / Ports: | 10 Port |
| Maximum Data Rate: | 10 Gb/s |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | DIGI |
| Interface Type: | Ethernet SFP+ USB 3.1 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Tradename: | Anywhere USB |
| Unit Weight: | 7.800 lbs |
HOT
ND-6520
Brand:ADLINK Technology

DLP-USB245M-G2
Brand:DLP Design
HW-FMC-XM104-G
Brand:Xilinx

BB-485SD9R
Brand:Advantech

USB-RS232-PCBA
Brand:FTDI

BB-UHR401
Brand:Advantech

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

USBC-H-422/485-M-ISO PRO
Brand:Connective Peripherals

Ag2120S
Brand:Silvertel

BB-232OPDRI
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






