Manufacturer No:BB-TTL3USB9M
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO TTL 3.3V 1 PORT WITH DB9M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to TTL |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | USB to 3.3 V TTL mini-converter |
| Dimensions: | 2.3 in x 1.3 in x 0.6 in |
| Interface Type: | TTL USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
DLP-USB245M-G2
Brand:DLP Design

NX-CIF101
Brand:Omron Automation and Safety

BB-USO9ML2-A
Brand:Advantech

BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

BB-USOPTL4-LS
Brand:Advantech

103060001
Brand:Seeed Studio

BB-232LPTTL
Brand:Advantech

BB-485LDRC9
Brand:Advantech

301-1001-31
Brand:DIGI

ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






