Manufacturer No:BB-485SD9RJ
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 9PIN 232/485 CONV W/SD & RJ11
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | A port-powered half-duplex RS-232 to RS-485 converter with send data control |
| Dimensions: | 3 in x 1.3 in x 0.9 in |
| Interface Type: | RS-232/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

2313465
Brand:Phoenix Contact

103990383
Brand:Seeed Studio

FIT0860
Brand:DFRobot

USB2-H-1004
Brand:Connective Peripherals
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech

2316373
Brand:Phoenix Contact

BB-232OPDRI
Brand:Advantech

PCA-6114P12-0B3E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






