Manufacturer No:BB-USPTL4
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB to RS-422/485 Adapter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USPTL4 |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 3.5 in x 1.7 in x 0.8 in |
| Interface Type: | RS-422/485 USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOTUSB-4622-CE
Brand:Advantech

PCA-6108E-0C2E
Brand:Advantech

2200001009
Brand:Basler

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech

Ag2120S
Brand:Silvertel

2702006
Brand:Phoenix Contact
EMCB-200U-MP01E
Brand:Advantech

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech

VDRIVE2
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






