Manufacturer No:USOPTL4DR-2
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO ISOLATED 2PORT 422/485 CONVTR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USOPTL4DR |
| Product: | Converters |
| Type: | USB 2.0 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Isolated USB to RS-422/485 converter 2-port |
| Dimensions: | 3.8 in x 4.7 in x 1.2 in |
| Interface Type: | RS-422/485 USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Part # Aliases: | BB-USOPTL4DR-2 |
| Unit Weight: | 8.783217 oz |
HOT
EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

USB-RS485-PCBA
Brand:FTDI

DS9481R-200#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCA-6108P6-0C1E
Brand:Advantech
USB-4622-CE
Brand:Advantech

70504
Brand:Auvidea

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design

EP-USB-216
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






